mx-quady.pl Top 1 Top 2
Start Historia Wyścigi Etykieta Prawo Wybrane modele Tło

Honda TRX 450R

Honda TRX 450R jest niezwykle interesującym modelem z oferty japońskiego producenta. Literka R w nazwie oznacza nawiązanie do nieprodukowanego już od ponad piętnastu lat modelu TRX 250R, który w latach 90. święcił triumfy na rynku ówczesnych czterokołowców. Silnik zastosowany w TRX to jednostka pracująca dotąd w motocrossach Hondy, przystosowany jednak do potrzeb ATV. To także dobrze wróży, silnik ten podczas swojej obecności w świecie jednośladów był zachwalany niezwykle często.
            Silnik ten to konstrukcja jednocylindrowa, czterosuwowa, o pojemności 450 cm3 i mocy niemal czterdziestu koni mechanicznych, silnik chłodzony jest cieczą, oraz poprzez wentylator. Moc ta zyskuje jednak w oczach, gdy spojrzymy na wagę pojazdu – zaledwie 158 kilogramów. Niezwykle lekka konstrukcja pozwala na wysokie skoki i dobre osiągi, model ten świetnie sprawdza się w zawodach cross country. Napęd przenoszony jest na tylną oś za pomocą łańcucha, o przełożeniach decyduje pięciobiegowa skrzynia manualna. Zawieszenie oparto na konstrukcji regulowanych amortyzatorów o skoku odpowiednio 21 i 23 centymetrów dla przedniego i tylnego amortyzatora. Z przodu mamy do czynienia z wahaczami podwójnymi, z tyłu umieszczono pojedynczy wahacz aluminiowy. Hamulce, pozwalające zatrzymać pojazd o imponującym stosunku mocy do masy, to hydrauliczne tarczówki – z przodu podwójne, z tyłu pojedyncze. Szerokość TRX to 118 centymetrów, jej wysokość to 110 centymetrów, a szerokość 117 i pół centymetra. Rozstaw osi to 125 centymetrów, siedzisko umiejscowiono na wysokości 83 centymetrów.

            Pojazd jest dostępny w Polsce, nie jest jednak zbyt popularny. Obecni właściciele zachwalają swoje egzemplarze za niebywałą zwrotność, oraz łatwość sterowania w powietrzu po wyskoczeniu z hopki. Osiągi onieśmielają, a wygląd zewnętrzny sugeruje silne aspiracje sportowe Hondy.

Praca
Modelki

Bombardier Traxter XT Honda TRX 450R
Kawasaki KFX 700 V-Force Suzuki Twin Peaks 700
Yamaha Grizzly 600 Yamaha YFZ 450

Stopka Stopka Stopka