mx-quady.pl Top 1 Top 2
Start Historia Wyścigi Etykieta Prawo Wybrane modele Tło

Bombardier Traxter XT

Traxter XT to ulepszona, wzmocniona i przystosowana, za sprawą dodatkowego wyposażenia, do pokonywania najcięższych tras terenowych, wersja Traxtera, quada terenowego ze stajni renomowanej firmy Bombardier. Poza już i tak mocną i niezniszczalną konstrukcją Traxtera, XT otrzymał dodatkowo większe ogumienie, chromowane, wzmacniane obręcze, solidne zderzaki, ochronne osłony na dłonie, oraz wyciągarkę o dużej mocy. Tak przygotowany quad jest w stanie przejechać każdy las, teren górski lub bagienny, a już z pewnością i bez najmniejszego problemu poradzi sobie z każdą trasą typu cross country.
            Sercem Traxtera XT jest jednocylindrowy, dwuzaworowy silnik czterosuwowy, o pojemności 490 centymetrów sześciennych. Bombardier wyposażył ten model w napęd na cztery koła, oraz pięciostopniową skrzynię biegów, posiadającą bieg wsteczny, oraz dwustopniowy reduktor. Przedni i tylny napęd opiera się na wałkach. Przednie, niezależne zawieszenie jest oparte na podwójnym A-Armie, o którym była już tutaj mowa, z tyłu zaś zastosowano sztywną oś wraz z dwoma amortyzatorami o skoku 19 centymetrów. Przedni A-Arm ma skok w wysokości niemal 18 centymetrów. Jak w większości quadów także i tutaj do zatrzymywania pojazdu wykorzystano hydrauliczne hamulce tarczowe, z przodu podwójny, z tyłu pojedynczy. Bombardier kieruje ten model także do ludzi, chcących wykorzystywać ATV jako „konia pociągowego”, w specyfikacji technicznej uciąg pojazdu określono na 500 kilogramów. To niebagatelna masa, tym sposobem Bombardier świetnie spełni to zadanie. Również w kwestii przewożenia bagaży lub ekwipunku Traxter nie ma sobie równych; Przedni bagażnik uniesie 40 kilogramów, tylny zaś dwa razy więcej.
Długość Traxtera to 2 metry i 11 centymetrów, jego wysokość wynosi aż dwa metry, a szerokość 1 metr i 27 centymetrów. Rozstaw osi wynosi także sporo, bo niemal dwa metry, a wysokość kanapy to 1,5 metra. Waga Traxtera wynosi około 340 kilogramów, co powoduje, że Traxter XT upodabnia się jeśli nie do czołgu, to z pewnością do sporego traktora.

Praca
Modelki

Bombardier Traxter XT Honda TRX 450R
Kawasaki KFX 700 V-Force Suzuki Twin Peaks 700
Yamaha Grizzly 600 Yamaha YFZ 450

Stopka Stopka Stopka